הטיול המושלם בירושלים

"עשרה קבין יופי ירדו לעולם - תשעה נטלה ירושלים ואחד כל העולם כולו". די במשפט העתיק הזה, בשביל להבין איך אפילו סיור לא מתוכנן בסמטאות הציוריות של ירושלים מעורר התפעלות אין קץ. אז נכון, כדי ליהנות מחופשה בירושלים, לא באמת צריך לתכנן את הטיול במשך שבועות ארוכים או לבלות שעות באתרים של מורי דרך. יחד עם זאת, מומלץ בהחלט להכין מעט שיעורי בית, כדי להתוודע לאטרקציות הפחות מוכרות שיש לבירה שלנו להציע.

טיול מושלם מסתיים בצימר מושלם

לפני שנפתח בדברים, הרשו לנו להמליץ לכם להתעניין גם בנוגע לאפשרויות הלינה בעיר וסביבתה. בניגוד למה שרבים חושבים, ישנו מגוון אדיר של צימרים בירושלים שלא נופלים ברמת האבזור שלהם מטובי הצימרים הצפוניים. כמו כן הם לא נופלים מהצימרים הצפוניים ברמת הביקוש ולכן מומלץ כמובן לשריין את הצימר הנבחר כמה שיותר זמן מראש.

ארכיון האמריקן קולוני

במלון הירושלמי המפורסם, "אמריקן קולוני", נפתח לפני כשנתיים ארכיון נדיר לאחר יותר מעשור של עבודת קטלוג ואיסוף סיזיפית. הארכיון מורכב מכמות עצומה של צילומים שצולמו על ידי 15 צלמים מהמושבה האמריקאית בירושלים, החל מסוף המאה ה-19 ועד שנות ה-30 של המאה ה-20. כמו כן כולל הארכיון אלפי מסמכים היסטוריים מרתקים, אינספור מפות, ספרים, פרטי אמנות ומלאכת יד, פריטים ארכיאולוגיים וחפצים יומיומיים עתיקים ששירתו את חברי הקהילה המיוחדת הזו. כמובן שאת הביקור בארכיון מומלץ להשלים עם ארוחה משובחת במלון.

כתף הינום

בצמוד למרכז מורשת בגין, סמוך לבית האמנים ולמרגלות הכנסייה הסקוטית, נמצא אתר ארכיאולוגי מיוחד במינו הנקרא "כתף הינום" ובו מערכת של מערות קבורה מימי בית המקדש הראשון. האתר מהווה חלק מעיר המתים  (נקרופוליס) הירושלמית והכניסה אליו היא דרך חצר מרכז מורשת בגין. הביקור במקום ללא עלות ומומלץ ביותר.

הקישלה במגדל דוד

קישלה הוא הכינוי שניתן למבנה קשתות יוצא דופן שהוקם באמצע המאה ה-19 בעיר העתיקה. המבנה הוקם על ידי מוחמד עלי, שליט מצרים ובנו, איברהים פאשה כשבמקור הוא שימש להם כבית קיץ. לאחר נפילת שלטונם שימש המבנה למגורי חיילי הצבא העות'מאני ששמרו על העיר והבריטים השתמשו בו כבית כלא שבו נכלאו בין היתר חברי המחתרות היהודיות השונות, אבל למעשה המבנה המיוחד והמרשים מכיל שרידים פחות או יותר מכל תקופה ותקופה בהיסטוריה העשירה של ירושלים, החל מימי המלך הורדוס.

פארק טדי

15 מיליון שקלים הושקעו במזרקת המים הגדולה ביותר בישראל, המהווה את האטרקציה המרכזית בפארק טדי, המוקדש לפועלו של ראש העיר המיתולוגי של ירושלים, טדי קולק. היא מורכבת מ-1500 גופי תאורה, לא פחות מ-256 זרנוקי מים וראויה לביקור מיוחד בפארק רחב הידיים. מלבד המזרקה כולל הפארק שעון שמש, באר משאלות, פסלים סביבתיים, מרכז מבקרים מרתק ועוד. 

אתם מוזמנים לסגור דרך חברת דרך ארץ מגוון מסלולי טיול בירושלים, הטיולים שלנו עוברים עם המדריכים המובילים בתחום. לפרטים נוספים והצעת מחיר משתלמת במיוחד, השאירו פרטים באתר.

אודותינו

אתר דרך ארץ מבית סגווי בעיר בע"מ מציע ללקוחתיו שלל טיולים רגליים בנופיה הקסומים של ירושלים.

אנו מציעים מגוון מסלולים בירושלים, טיולים מרתקים שיקחו אתכם למסע בזמן מירושלים הקדומה ועד ירושלים שמוכרת לכולנו כיום.

דרך הטיולים אנחנו מגלים עוד צדדים של העיר הכי יפה  ומסקרנת בעולם!!!

כל הטיולים מלווים במורי דרך מוסמכים שהכושרו מטעם החברה...

מידע נוסף

יש להגיע לכל הסיורים עם נעלים נוחות להליכה.

במקומות קדושים יש להגיע בלבוש צנוע.

והכי חשוב להגיע עם הרבה מצב רוח!

מאמרים 

פרטיי יצירת קשר

דרך חברון 57

טלפון: 02-6743592

פקס: 072-222-4015

daytourss@gmail.com