סיור בעין כרם

השכונה המקסימה בירושלים, עין כרם, מהווה יעד תיירותי בולט מאד ומושכת אליה מבקרים רבים המגיעים במיוחד אל העיר כדי לעצור לכמה שעות בשכונה ולצאת בה לסיור קצר או ארוך. ישנם לא מעט מדריכי טיולים בירושלים, המוציאים את המשתתפים בסיוריהם לשכונת עין כרם כדי לחוות ולראות את העיר מזווית קצת שונה. אל סיורים אלה אפשר לצאת בכל עונה בשנה, בעונות המעבר הצובעות את השכונה בצבעים מקסימים, בקיץ, אז מזג האוויר נעים או בחורף, אז הופכת השכונה לקסם חורפי אמיתי.

מה מציע הסיור?

סיור מודרך בעין כרם הוא דרך נפלאה להכיר את השכונה. ישנם לא מעט מדריכי טיולים בירושלים, המציעים גם עצירה בשכונה הזו, ולמרות זאת קל הרבה יותר למצוא מדריך מתוך המגוון הכול כך רחב הזה מאשר לבצע מסחר באירו. זוהי שכונה שהייתה בעברה הרחוק כפר חקלאי, הסמוך למעין. המתקנים החקלאיים שנמצאו באזור וכך גם הקברים מתקופת הברונזה, מעידים על קיומו של כפר זה שאף מוזכר בתנ"ך מספר פעמים. יחד עם זאת, עיקר פרסומה של השכונה הוא מסיפור לידת יוחנן המטביל וביקורה של מרים אמו של ישו, שפגשת את אלישבע, אם יוחנן.

עם השנים נבנו בעין כרם כנסיות, שפיארו את שני הסיפורים והרבו להגיע אליה צליינים. במאה ה-15 הגיעה אל השכונה אוכלוסייה ערבית רבה, שהיא עצמה בחרה לקרוא לה בשם, המלווה אותה עד היום – עין כרם. במאה ה-19 החלו להופיע בשכונה יותר ויותר מוסדות נוצריים ובזמן מלחמת השחרור ברחה מהשכונה האוכלוסייה הערבית שגרה בה, אותה החליפו עולים חדשים יהודים. עם השנים הפכו היהודים שהתגוררו בעין כרם את השכונה שהיתה כפר למקום ציורי ומיוחד מאד.

הסיורים המודרכים היוצאים לעין כרם כיום מתמקדים בחלק הנוצרי שלה, שם ניתן לראות במקומות רבים סממנים לסיפורו של יוחנן המטביל. הסיורים מפגישים את המטיילים עם סיפורם של המתיישבים בשכונה במאה ה-19, רוסים שבנו בה את מנזר המוסקוביה ומקומות נוספים. הסיור גם מפגיש אותם עם תושביו של הכפר הערבי וגם עם סיפורה המרתק של ההתיישבות היהודית בו.

למי זה מתאים?

הסיור בעין כרם מתאים לכל הגילאים, לכל מי שמתעניין בסיפורה של השכונה המופלאה הזו ורוצה לראות מקרוב כמה ממוקדי העניין המיוחדים שבה. הסיור מתאים לחובבי היסטוריה, ארכיאולוגיה, חובבי תרבויות ואלה שרוצים להכיר את ירושלים מזווית נוספת וללמוד על אחת השכונות המרתקות בה. ניתן כמובן להסתובב בשכונה ולטייל בה באופן עצמאי אך מומלץ מאד לעשות זאת במסגרת של סיור מודרך, שאותו מוביל מדריך טיולים בירושלים מקצועי ומיומן המכיר את האזור היטב. במהלך הסיור עוצרים במקומות שונים, פוגשים אנשים ושומעים סיפורים על השכונה, על הסביבה וגם על העבר, על השינויים הרבים והתהפוכות שעברה עין כרם במרוצת השנים. 

אודותינו

אתר דרך ארץ מבית סגווי בעיר בע"מ מציע ללקוחתיו שלל טיולים רגליים בנופיה הקסומים של ירושלים.

אנו מציעים מגוון מסלולים בירושלים, טיולים מרתקים שיקחו אתכם למסע בזמן מירושלים הקדומה ועד ירושלים שמוכרת לכולנו כיום.

דרך הטיולים אנחנו מגלים עוד צדדים של העיר הכי יפה  ומסקרנת בעולם!!!

כל הטיולים מלווים במורי דרך מוסמכים שהכושרו מטעם החברה...

מידע נוסף

יש להגיע לכל הסיורים עם נעלים נוחות להליכה.

במקומות קדושים יש להגיע בלבוש צנוע.

והכי חשוב להגיע עם הרבה מצב רוח!

מאמרים 

פרטיי יצירת קשר

דרך חברון 57

טלפון: 02-6743592

פקס: 072-222-4015

daytourss@gmail.com