• דף הבית /טיולים מאורגנים לגילאי 50 פלוס

טיולים מאורגנים המתאימים לגילאי 50 פלוס

לאחר שהיו עסוקים במשך רוב חייהם- למדו ורכשו השכלה, עבדו קשה במשך שנים רבות, הקימו משפחה וגידלו את ילדיהם הבינו בני הגיל השלישי שגם להם מותר ושבהחלט הגיע הזמן לקחת חופש ונראה שחופש אחד כבר לא מספיק והנסיעה הופכת לנסיעות רבות וטיולים בכל רחבי העולם. 

גורם מהותי שמשפיע על הפופולאריות של הנסיעות בקרב הפנסיונרים הוא שתוחלת החיים עלתה ואנשים מצליחים להגיע לגילאים מבוגרים יותר מבעבר. אז נכון, מרבית המבוגרים לא יוצאים לטרקים או לטיולי אקסטרים אך הם נהנים ממגוון סוגי טיולים אחרים- ביניהם- טיולים שעוסקים באומנות, טיולי שייט, טיולי תרבות ואומנות, טיולי כוכב (טיולים שנמשכים כ- 10 ימים לכל היותר וכוללים שהייה במלונות איכותיים ויציאה לטיולים באזור) וטיולים במגוון יבשות- ביניהן אסיה, אנטארטיקה, יפן, אפריקה, ספרד ופורטוגל, אירופה, אמריקה ועוד. כמו כן, יוצאים בני הגיל השלישי לטיולים שעוסקים בהיסטוריה, לטיולי נופש (טיולים שמשלבים בין טיולים ונופש  ולרוב מתקיימים בעיירות ספא ונופש- כך שהמטיילים נהנים ממסאג'ים, מרחצאות, בתי קפה, מסעדות, בריכות שחייה) ועוד.

 

טיולים שמותאמים לבני הגיל השלישי באופן מיוחד

 

מה מייחד את הטיולים שמתאימים למבוגרים?

הטיולים מאפשרים לבני הגיל השלישי ליהנות מבילוי משותף עם בני גילם, לבלות עם חבריהם או בני המשפחה, להכיר חברים חדשים ולגלות ולבקר במקומות חדשים אליהם לא היה להם זמן בעבר. הציפייה, העניין, הרצון לגלות, ללמוד ולהכיר והזמן הפנוי גורמים לבני הגיל השלישי לצאת למסעות רבים. למרות רמת האנרגיה הגבוהה יש לציין כי הטיולים מותאמים לבני הגיל השלישי ואינם נערכים בקצב של טיולים שמיועדים לצעירים. 

הטיולים המאורגנים שמיועדים למבוגרים שונים מטיולים שמיועדים לצעירים בכמה מאפיינים: ראשית- הטיולים כוללים ליווי של רופא מוסמך- דבר שמייקר את מחיר הטיולים אך מאפשר למטיילים להיות רגועים ולדעת שיהיה להם מענה במידת הצורך. שנית, המסלולים מותאמים ליכולת התנועה של המטיילים- החברה שמארגנת את הטיול דואגת להסעות אל שדה התעופה ובחזרה משדה התעופה, בודקת את רמת הנגישות של האתרים, משתדלת להתמקד במעט מלונות כדי למנוע תזוזות רבות ודואגת לספק למטיילים שתי ארוחות בכל יום. במידה והנוסע מקפיד על דיאטה מסוימת עליו ליידע את החברה והיא תדאג להגיש לו מזון שמתאים למשך כל הטיול- לרבות במהלך הטיסה. במידה והנוסע שומר על כשרות יהיה על החברה לבדוק האם המלון מגיש אוכל כשר.

 

קצת על טיולי אומנות, שייט ומיתולוגיה

בין הטיולים הפופולאריים ניתן למצוא טיולי שייט או בשמם המוכר- "שייט נהרות". הטיולים נערכים על ספינה מרשימה ומפוארת שמספקת תנאים של מלונות יוקרה ועוצרת במגוון יעדים- בצורה זו יכולים בני הגיל השלישי לערוך סיורים באתרים שנמצאים ליד הנהר ולא צריכים לערוך סידורים רבים. ניתן לצאת לשייט במגוון נהרות לרבות הנהרות הגדולים של אירופה, ביניהם: הסיין, הריין, הדנובה ועוד. מרבית הטיולים נמשכים כ- 7-14 יום.

כמו כן, בוחרים רבים לצאת לטיולי אומנות אשר מאפשרים לבני הגיל השלישי לצפות בציורים של אמנים מובילים, פסלים מוצלחים ואדריכלים ידועים. במהלך הטיול מבקרים המטיילים בערים השונות ורוכשים ידע רב.

טיול מסוג נוסף הינו טיול היסטורי- המסע מתקיים ביוון ועוקב אחר אודיסאוס. במהלך הטיול מגיעים המטיילים אל האי של איתקה, הר המוזות, מערת הקיקלופ ועוד, לומדים על הגיבורים- תזאוס, הרקולס אכילס, נמצאים בספרטה ובפלופונס, מבקרים את הנביאה בדלפי, צופים על ההרים, הנהרות, המפרצים והיערות, שומעים סיפורים על אגממנון, הלנה ומלחמת טרויה ולומדים על האמנות של יוון- מבקרים במוזיאון שנמצא באקרופוליס ומכיל יציאות אמנות נפלאות וחשובות, מבקרים בפתרנון (מקדש שנמצא על האקרופוליס ונחשב למפורסם ביותר), מבקרים בטברנה, מבקרים במנזרים שתלויים על צוקים, מבקרים בכפרים  ועוד.

 

כמה טיפים לסיום:

מטיילים בני הגיל השלישי צריכים להתכונן לטיול באופן שונה מצעירים. לכן מומלץ לבחור בחברה שמתמחה בתחום טיולים מאורגנים לבני הגיל השלישי, לבדוק את גודל הקבוצה ואת המלווים, להקפיד על שתייה, לאכול בכמות סבירה, לא לשנות את ההרגלים התזונתיים באופן קיצוני, להצטייד במקל הליכה (ניתן לרכוש מקל הליכה מתקפל), לנוע במטוס (כאשר מדובר על טיסה ארוכה), להימנע משתיית משקאות אלכוהוליים במהלך הטיסה, לקחת כמות מספקת ואף כפולה של תרופות ולפצל אותה בין התיקים (המזוודה ותיק היד), לקחת את כל המכשירים והאביזרים הדרושים (מכשיר שמיעה, משקפיים, סוללות וכו') ולהצטייד במכתב מרופא. על המכתב לכלול את התרופות הנלקחות, הרגישויות הקיימות, הבעיות הבריאותיות וכו').

 

ולאלו שמעדיפים להיאשר בישראל, אנחנו בחברת דאי טורס עוסקים בטיולים מודרכים עם מורי דרך מקצועיים בירושלים, למידע נוסף צרו קשר באתר. 

אודותינו

אתר דרך ארץ מבית סגווי בעיר בע"מ מציע ללקוחתיו שלל טיולים רגליים בנופיה הקסומים של ירושלים.

אנו מציעים מגוון מסלולים בירושלים, טיולים מרתקים שיקחו אתכם למסע בזמן מירושלים הקדומה ועד ירושלים שמוכרת לכולנו כיום.

דרך הטיולים אנחנו מגלים עוד צדדים של העיר הכי יפה  ומסקרנת בעולם!!!

כל הטיולים מלווים במורי דרך מוסמכים שהכושרו מטעם החברה...

מידע נוסף

יש להגיע לכל הסיורים עם נעלים נוחות להליכה.

במקומות קדושים יש להגיע בלבוש צנוע.

והכי חשוב להגיע עם הרבה מצב רוח!

מאמרים 

פרטיי יצירת קשר

דרך חברון 57

טלפון: 02-6743592

פקס: 072-222-4015

daytourss@gmail.com